Blog Yazmanın Faydaları

Blog Yazmanın Faydaları

06 Şubat 2019   Kategori : Genel

Günümüzde blog siteleri oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Hadi bu yazımızda blog sitelerinin faydalarını inceleyelim.

Daha önce "Neden Bir Web Siteniz Olmalı" konusunda genel bir bilgi vermiştik. Bu yazımızda iste blog sitelerinin faydalarına göz atacağız.

blog yazmak, blogger

 

Çevre Edinmek

Blog siteleri, size kendinizi internet üzerinde tanıtma fırsatı verir. Örneğin; gezi yazıları paylaştığınızı düşünelim. "Kuşadası gezi notlarım" diye bir blog yazısı yazdınız, bunu okuyan birisi "acaba başka nereleri gezdi, hangi bilgileri paylaştı" diyerek sizin sitenizi gezecek ve belki sizinle iletişime geçmek isteyecek.

 

Sizi İyi Bir Yazar Yapar

Eskiden Türkçe derslerinde belli konularda paragraf yazdırılırdı belki hatırlarsınız. Eğer o zamanlar yazma konusunda iyi değilseniz, blog yazmak sizin ufkunuzu ve yazma becerinizi güçlendirecektir.

 

Sizi Daha Bilgili Birisi Haline Getirir

Bildiğiniz bir konu dahi olsa, bilgiyi başka insanlarla paylaşacağınız için sorumluluk bilinciyle daha derinlemesine araştırma yaparsınız. Veya hiç bilmediğiniz bir konuyu merak edip araştırara yeni bilgiler edinmiş olursunuz.

 

Para Kazanırsınız

Bu aslında size bağlı bir şey. Kimisi sadece zevk aldığı için bir kazanç gözetmeksizin blog yazısı paylaşır. Ama şöyle bir gerçek var ki, eğer sitenizin takipçi sayısı arttıysa siz hiçbir şey yapmasanız bile size sponsorluk, reklam teklifleri gelebilir. Böylece blog sitesinden kazanç elde edebilirsiniz.

 

Blog sitelerinin bir çok avantajı olmakla birlikte, web sitesine sahip olmak da bir o kadar kolaydır. Çok kısa bir süre içerisinde kendi internet sitenize sahip olabilir, her türlü blog yazısınızı - tecrübelerinizi internette tek bir tık ile paylaşabilirsiniz...

Bir blog sitesine sahip olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz: https://35kod.com/iletisim

 


Önceki Yazı : E-ticaret Nedir?

Sonraki Yazı : Başarılı Bir Blog Yazısı İçin Altın Öneriler