Responsive Tasarım Nedir?

Responsive Tasarım Nedir?

16 Ocak 2019   Kategori : Nedir?

Responsive web tasarım: siteye girilen tüm cihazlara (telefon, tablet, bilgisayar vb.) uyumlu olarak çalışmasını sağlayan tasarımdır.

 

Responsive Web Tasarım Faydaları Nedir?

Günümüzde açılan her sitenin olmazsa olmazı responsive tasarımlardır. Google, responsive web tasarımın önemini çok kez vurguladı. Bunun başlıca sebeplerinden birisi, artık web sitelerine bilgisayarlara ek olarak akıllı telefon ve tabletlerden de giriliyor olması. Responsive olmayan web tasarımlarında siteyi ziyaret eden kişiler için kullanışsız olacağı için SEO için baş faktörlerden olan bir etken otomatik olarak elden gitmiş olacaktır. Google tarafından sitelerinin sevilmesi için responsive (uyumlu) web tasarım sitelerimiz için olmazsa olmazdır.

responsive web tasarım

 

Kolay Kullanım

Responsive tasarımların en önemli özelliğinden birisi, kullanım kolaylığıdır. Sitenize bilgisayar üzerinden giren kadar, telefon-tablet gibi cihazlardan giriş yapan kullanıcılar için de sitede dolaşmak kullanım açısından büyük kolaylık sağlayacaktır.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Bir sitenin responsive olması, Google gibi arama motorlarının sitenizi değerlendirirken sizin için büyük bir artı puan sağlayacaktır.

Daha Profosyonel Bir Görünüm

Siteniz daha yenilikçi bir görünüm kazanır. Bu sayede sitenize giren kişilerinde siteniz hakkında olumlu düşünceler kazanmasını sağlayacaktır.


Önceki Yazı : Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli

Sonraki Yazı : Web Sitesi Fiyatları