Kripto Paralara Vergi Geliyor, BTC Vergileri Hakkında

Kripto Paralara Vergi Geliyor, BTC Vergileri Hakkında

10 Mayıs 2021   Kategori : Haber

Kripto para piyasasında en öne çıkan ve adını artık herkesin sıkça duyduğu Bitcoin başta olmak üzere, kripto paralara devletin vergilendirme sistemi hakkında uzun süredir uğraştıklarını biliyoruz...

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’dan Kripto Para Vergisi Açıklaması Geldi

Bakan Elvan, kripto paralar ile ilgili de önemli bir açıklama gerçekleştirdi. Bakan Elvan, Gelir İdaresi ile vergi konusunda çalışma yürüttüklerini açıkladı.

“Biz tüketiciyi korumak zorundayız. Terörün finansmanını ve kara para aklama gibi durumları önlemek için gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor. Gerekli çalışmalarımızı yaptık. Küresel ölçekte bu platformların denetlenmesine yönelik, alım satım işlemlerini yapanların kimler olduğuna yönelik tedbirleri ülkeler almaya başladı. Bizim de taslak bir çalışmamız var. Bir kanun teklifi muhtemelen olacak. Biz gerekli tüm hazırlıklarımızı yaptık.”

 

Dünyada en çok kripto para kullanan ülkelerden biri olan Türkiye'de günlük işlem hacminin 1 milyar doları aştığı belirtiliyor. Hükümet, başta Bitcoin olmak üzere kripto para alım-satımına vergi getirmeye hazırlanıyor.

 

Türkiye, başını Bitcoin'in çektiği kripto paraların kullanımında dünyada dördüncü, Avrupa'da ise ilk sırada yer alıyor.

 

Bitcoin Ne Kadar?

1 Bitcoin, 10/05/2021 11:40 tarihi ile TL bazında 487.000 TL, Amerikan Doları bazında ise $59.390 seviyelerinden işlem görmektedir... 

 

Bitcoin Nasıl Alırım?

Bitcoin, Ethereum, DOGE, BNB, Litecoin vb. gibi kripto para alışverişi yapabilmek için Binance adlı platformu kullanabilirsiniz. Şu an piyasada en çok kripto paranın bulunduğu, Türk kullanıcıların severek kullandığı ve isim olarak en popüler olan uygulamadır.


Önceki Yazı : SEO Hizmeti Fiyatları

Sonraki Yazı : Sanal Pos Nedir? Güvenilir Mi?