Bitcoin 100 Bin Dolar Olacak Mı?

Bitcoin 100 Bin Dolar Olacak Mı?

24 Şubat 2021   Kategori : Teknoloji

Ünlü CEO'lardan Bitcoin tahminleri, teknik Bitcoin (BTC) yorumları doğrultusunda Bitcoin ne kadar olacak? Bitcoin düşecek mi, BTC yükselecek mi? Detaylar yazının devamında...

Galaxy Digital'in kurucusu Novogratz, Bitcoin'in fiyatının yıl sonunda 100 bin dolara çıkmasını beklediğini ve Amerika'daki diğer şirketlerin de Tesla'yı takip ederek aynı şeyi yapacağını ifade etti.

 

Tesla, SpaceX gibi önemli girişimler ile adını duyuran Elon Musk, adını bu sefer Bitcoin ile sık sık duyurmaya başladı. Twitter'den yapmış olduğu açıklamalar, yüksek fiyatlar ile BTC alımları sonrası Bitcoin'in değeriyle istediği gibi oynayarak düşürüp yükseltebiliyor. Kısa sürede Bitcoin üzerinden güzel kârlar elde eden Elon Musk'tan sonra diğer girişimciler ve büyük isimler de Bitcoin'e yakınlaşmaya başladı...

Musk bu paylaşımı yaptıktan sonra Dogecoin'in değeri hatırı sayılır oranda artmıştı. Geçtiğimiz haftalarda Musk’ın sahibi olduğu ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırdıklarını açıklamıştı.

 

ABD merkezli finansal hizmet şirketi Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bloomberg'e konuşan Novogratz: Tesla'nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı yaptığını açıklamasının ardından "Amerika'daki her şirketin aynı şeyi yaptığını göreceksiniz." dedi.

Bitcoin son 24 saatte yüzde 24 yükselerek 50.000 doları aştı. Novogratz, "Bahsettiğim koşullardaki momentum devam ederse Bitcoin'in 100 bin dolar olduğunu yıl sonuna kadar görebiliriz" ifadelerini kullandı.

 

Tabii ki her kafadan farklı sesler geliyor ve kimler haklı çıkacak bunu net bilmek mümkün değil. Ancak bu gidişle BTC'nin düşmeyeceği genel düşünce haline gelmiş durumda...

 

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin alabilmek için Binance, BtcTurk, Paribu gibi platformlarda ücretsiz hesap oluşturarak BTC, Ethereum gibi bir çok kripto para alabilirsiniz. 

Tıklayın hemen: Bitcoin Hesap Oluştur


Önceki Yazı : WhatsApp Sözleşmesi Nedir, Maddeleri Nelerdir?

Sonraki Yazı : Bitcoin'e Vergi Mi Geliyor?