Web Sitesi Fiyatları

Web Sitesi Fiyatları

19 Mart 2017 Kategori : Genel 1306

Web sitesi kaç paraya yaptırılır? 

Web sitesi yaptırmayı düşünen çoğu kişinin düşündüğü ilk ve en önemli şey fiyattır. Herkes en düşük fiyatla en iyi şeye sahip olmayı ister ancak böyle bir şey mümkün olabilir mi? Örneğin herkes son model bir Mercedes'e, Tofaş fiyatında sahip olmak isteyebilir fakat bunun mümkün olmayacağı ortadır :)

Bir önceki yazımızda "Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli" konusunda Beklentilerinizi Belirleyin demiştik. Yaptırmak istediğiniz sitenin fiyatından önce "Bu site benim beklentilerimi karşılayabilecek mi?" sorusunu sormalısınız.

Her meslekte aynı işi daha ucuza yapabileceğini söyleyenler bulunur

Aynı İşi Daha Ucuza Yaparımcılar(!)

Her meslekte karşınıza bu sözü duymanızı sağlayan bir insan grubu çıkacaktır.

Az önce Mercedes örneğini verdiğimiz gibi, her işin bir değeri vardır. Örneğin web siteleri 1.000-1.500 TL 'den başlayabiliyor iken, etrafta 50-100 TL ye yapabileceğini söyleyen insanları görünce bir durup düşünmek gerekiyor.

Bir tasarımcının siteyi şekillendirmesi, yazılımcının sitenin arkasında çalışan dinamik sistemi yazması haftalar ve onlarca saat aldığını bilmek gerekiyor.

 

RAKAMLAR İLE KONUŞMAK GEREKİRSE :

Bir web sitesini açarken alınması gereken 2 hizmet vardır. Sitemizin ismi ve sunucu hizmeti. Domain ve Hosting hizmeti fiyatları yıllık ortalama 100 TL tutuyor.

Bunun yanına tasarım ve yazılım hizmetinlerini ekleyelim.

Bütün güvenlik, teknik destek, sitenizi yapan kişiye anında ulaşım kolaylığını, sitenin bakım gibi bonuslarını ekleyelim.

Karar sizin; gerçekten profesyonel, güvenilir ve devamlı bir hizmet 50-100 TL olabilir mi? Her işin hakkı verilerek en iyi hizmet alınabilir ve bu fiyat her işin değerine göre değişebilir. Önemli olan pişman olmayacağınız, kafanızın rahat etmesini sağlayacak olanı seçmektir.


Önceki Yazı : Responsive Tasarım Nedir?

Sonraki Yazı : E-ticaret Nedir?