Web Sitesi Fiyatları

Web Sitesi Fiyatları

08 Aralık 2018   Kategori : Genel

Web sitesi kaç paraya yaptırılır, web sitesi fiyatları nedir, internet sitesini hangi ücretle yaptırabilirim, ucuz mudur, pahalı mıdır, site tasarım yazılım fiyatları nedir? 

Bu soruya şöyle bir bakış açısıyla yönelerek daha iyi anlamaya çalışalım. Bir kırtasiyeye girdiğimiz zaman 1 TL'ye de uçlu kalem bulabiliriz, 300 TL'ye de. Benzer bir bakış açısı ile düşünürsek günümüzde 500 TL'ye de dokunmaktik bir telefon bulabiliyorken, 10.000 TL'ye de en son çıkan telefon modellerine de ulaşabiliyoruz.
Şimdi bunları söyledikten sonra, neden bu kadar uçuk farklar olabiliyor bunları biraz daha detaylandıralım. Telefon örneği ile devam edecek olursak; telefon içerisinde kullanılan işlemci, ekran kartı, kullanılan malzeme, işçilik, su geçirmeme özelliği, toza ve darbeye dayanıklılık vb. bir çok özellik sayılabilir. Bunların tamamını bir araya getirince artılar ve eksiler göz önüne alınınca maaliyet elbette değişiklik gösterecektir.

 

Şimdi konumuz olan "web sitesi fiyatları" kısmına geçebiliriz. İnternet sitelerinin maaliyetleri de yukarıdaki verdiğimiz örnekte olduğu gibi bazı dinamiklere göre değişiklik göstermektedir. Yani standart bir kurumsal web sitesi ile bir e-ticaret sitesi aynı fiyatta olamaz.

Bir önceki yazımızda "Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli" konusunda Beklentilerinizi Belirleyin demiştik. Yaptırmak istediğiniz sitenin fiyatından önce "Bu site benim beklentilerimi karşılayabilecek mi?" sorusunu sormalısınız.

Her meslekte aynı işi daha ucuza yapabileceğini söyleyenler bulunur

 

SİTE YAPTIRIRKEN BİLMENİZ GEREKEN BAZI FAKTÖRLER:

Siteniz tüm cihazlara tam uyumlu olarak tasarlanıyor; sizin belirttiğiniz tüm özelliklere ve isteklere göre "sıfırdan" özel olarak kodlanıyor. Burada tasarım ve yazılım, her müşterinin hedeflerine ve hizmetine yönelik olduğu için sabit bir maaliyet belirtmek doğru olmayacaktır.

Bunların yanında sitenin güvenlik, yedekleme, bakım, revize, site yöneticiliği, SEO gibi durumlarında da opsiyonel olarak ekstra hizmetleri de göz önüne alırsak, yazının en başında belirtmiş olduğumuz gibi çok geniş bir fiyat yelpazesi ortaya çıkmaktadır.

 

SONUÇ? "Bu kadar uzun makale yazılmış tamam ama ben açtırmak istediğim site ile ilgili net bir fiyat belirlenmesini istiyorum." diyorsanız, fiyat teklif formu linkine tıklayarak iletişim bilgilerinizi, açtırmak istediğiniz site ilgili detayları paylaşın; sizinle görüşüp en sağlıklı fiyatı sunalım.


Önceki Yazı : Responsive Tasarım Nedir?

Sonraki Yazı : E-ticaret Nedir?