Uber "Uçan Taksi" için NASA ile Anlaştı

Uber "Uçan Taksi" için NASA ile Anlaştı

14 Mayıs 2018   Kategori : Haber

UBER, uçan taksi için keşif yapılması için NASA ile anlaştı. ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile Uber, ABD'deki şehirlerin semalarında uçan taksi için keşif yapılması konusunda anlaşma imzaladı.

Uber nedir? Uber nasıl kullanılır? Uber güvenli mi? Uber ve Nasa, uçan taksi anlaşması, uzay araçları, uber ve uçan taksi projesi haberleri...

Uber, mobil cihazlarda kullanılan bir uygulamadır. Uber ile gitmek istediğiniz yerlere lüks araç, tekne ve taksileri kolaylıkla çağırabilir, Uber'den çağırdığınız araçları uygulama ile anlık olarak yer takibi yapabilir, sürücüsü ile irtibat halinde olabili ve gideceğiniz nokta için yapılan fiyatlandırma hakkında detaylı bilgi alabiliyorsunuz.

NASA'dan yapılan açıklamada, Uber ile uçan taksi için keşif yapılması konusunda anlaşıldığı ve NASA'nın, dağıtım amacıyla kullanılan insansız hava araçlarını (İHA) da içeren 'şehir hava devinim' araçları için simülasyonlara başlayacağı belirtildi.

NASA, Uber verilerini kullanarak hava trafiğinin çok yoğun olduğu dönemlerde Dallas-Fort Worth hava sahasında küçük bir yolcu uçağı uçurarak simülasyon gerçekleştirecek.

Los Angeles'ta düzenlenen Uber Elevate Zirvesi'nde Uber'in 2020'de uçurmayı umduğu uçan taksi prototipleri sergileniyor.


Önceki Yazı : Opera'nın yeni tarayıcısı: Opera Touch

Sonraki Yazı : Web Sitelerinin Haberiniz Olmadan Sizden Topladığı 5 Bilgi