Kredi Kartı Sanal Alışverişe Son : 17 Ağustos 2017

Kredi Kartı Sanal Alışverişe Son : 17 Ağustos 2017

19 Mart 2017   Kategori : Haber

Kredi kartları ile internetten alışveriş yapabilmek için 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra onay gerekecek. Kredi kartları ile sanal alışveriş için artık müşteri onayı gerekiyor.

E-ticaret, günümüzde büyük önem taşıyor. Artık giyim, yiyecek, elektronik aletler (telefon, tablet, bilgisayar, laptop) ve benzeri bir sürü ihtiyacı karşılamak için internet aracılığıyla alışveriş yapıyoruz. Ancak 17 Ağuston tarihinden sonra internet üzerinden kredi kartı ile ödeme yapabilmek için müşteri onayı gerekecek. Yapılan düzenlemeler ile tüm kartlar ve bundan sonra basılacak tüm kartlar için de internetten alışverişe kapalı olacak. İnternet üzerinden ödeme yapabilmek için kart sahipleri internet alışverişlerine açık olmasını istediği takdirde kullanabilecek.

kredi kartı, güvenli alışveriş

 

17 Ağustos Tarihi Son Gün

BDDK, süreci 17 Ağustos'u son gün olarak belirtti. Bu tarihe kadar internetten alışveriş normal şartlarla devam edebilecek. 17 Ağustos'tan sonra eğer onay vermemişseniz internetten sanal alışveriş kullanılamaz hale gelecektir. BDDK bu değişikliği güvenlik adına yaptığını duyurdu. Konuya ilişkin basın açıklamasına linkten ulaşabilirsiniz. Basın Açıklaması

 


Önceki Yazı : SEO Nedir?

Sonraki Yazı : 2016 - Dünyanın En Zenginleri