Vine Yeni İsmiyle Geri Dönüyor

Vine Yeni İsmiyle Geri Dönüyor

25 Nisan 2019   Kategori : Haber

Bir zamanların en popüler uygulamalarından olan Vine, yeni adıyla Byte olarak beta testine açıldı.

Vine 6 saniyelik videolar paylaşılan bir sosyal medya platformuydu. Popüleritesi gittikçe artan Vine'yi Twitter 2012 yılında satın alındı fakat Twitter aldıktan sonra beklediği ilgili göremeyince önce Twitter'e bağladı, daha sonrasında ise Vine'yi kapattı.

Türkiye ve tüm Dünya'da ulaştığı popülerlik ile Vine, zamanın farklı uygulamalarındandı. Çünkü insanlar sadece 6 saniyelik videolar ile içerikler üretiyorlardı. Tabii bunu iyi kullanan bir çok kişi adını duyurdu ve Vine devri kapandıktan sonra da Instagram ve YouTube üzerinden ünlerini devam ettirdiler. Ancak şu an sosyal medya fenomenlerini konuşmuyoruz. Şu an Dom Hoffman'ın bir süredir üzerinde çalışmış olduğu yeni uygulaması hakkında konuşuyoruz.

Byte, Aralık 2018'de iOS ve Android cihazlar versitonları için Vine'ye benzer özellikleri ile ilk kez görücüye çıkmıştı. Zaman aralıkları ile belirli test grupları ekleyerek uygulamayı stabil hale getirmek için çalışmalara devam ediliyor.

Vine ile benzer olarak dikey bir şekilde videolar paylaşılıyor. Detaylar hakkınde çok fazla bir bilgiye sahip olmamakla birlikte TikTok gibi yeni ve popüler olan bir uygulama varken ne kullanıcıları kazanbilmek için ne gibi çalışmalar ve farklılıklar olacak merakla bekleniyor. Söz konusu uygulamanın Eylül ayında tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Uygulamanın ülkemizde çıkıp çıkmayacağı ise heniz bilinmiyor.

Uygulamanın web sitesi: https://byte.co/

 

 

 

vine fenomenleri, sosyal medya fenomenleri vine ünlüleri, vine kapatıldı, vine satıldı, niye ne oldu, vine üyelik, vine byte app, tiktok fenomenleri, tiktok indir vine indir vine twitter üyelik ücretsiz video fenomen para kazan uygulama vine ios android app market


Önceki Yazı : Sosyal Medya ve İnternet Sitesi Gücü!

Sonraki Yazı : Web Tasarım Firmaları - İzmir Yazılım