Yarım Saat Uyku ile Enerjinizi Toplayın!

Yarım Saat Uyku ile Enerjinizi Toplayın!

19 Haziran 2018   Kategori : Genel

Power Nap (Güç Şekerlemesi) olarak adlandırılan 15-20 dakikalık kısa bir uyku sayesinde gün içerisinde kaybettiğiniz güçü tekrar yenileyebilirsiniz.

Gün içerisinde enerji kaybı yaşadığımız, kendimizi yorgun hissettiğimiz anlar olabiliyor. Bunları kısa kestirme bir uyku ile yerine toplayabilmemiz yapılan çalışmalar ile birlikte kanıtlandı. Hatta öyle ki Google gibi büyük şirketler, çalışanlarına kısa şekerlemeler yapmaları için uyku alanları oluşturarak bu kısa enerji toplama uykuları için olanak sağlıyor.

Power Nap'in en güzel yanı ise enerji toplamak için saatlerce uyumuyor, 15-20 dakikalık bir uyku ile bu enerjiyi kazanabiliyorsunuz. Bu uyku ruhen ve bedenen daha dinç hissedeceksiniz. 

Sürekli olarak iş seyehati yapıyorsanız, okulda veya işte kendinizi çok yorgun hissediyorsanız bulunduğunuz yerde kendinize 15 dakika bir boşluk oluşturarak kendinizi yenilemek için tatlı ve kısa bir uyku yaşayabilirsiniz.

Eğer power nap yapmayı düşünüyorsanız alarmınızı en geç 30 dakika sonrası için kurmayı unutmayın çünkü 30 dakikalık uyku sonrasında rem uykusu adı verilen derin uykuya geçecek ve bu uykudan uyandığınızda kendinizi halsiz ve yorgun hissedeceksiniz. Bu yüzden bu kestirme uykularınızın 15-20 dakika arasında olmasına dikkat edin.

Ne Zaman Power Nap Uykusuna Geçmeliyiz?

  • Tahammül seviyeniz çok düşükse,stresle başa çıkamıyor ve sinirli davranıyorsanız,
  • Kendinizi hep aç hissediyorsanız,
  • Dalıp gidiyorsanız,
  • Gözleriniz şişse ve cildinizde lekeler çıkıyorsa,
  • Bağışıklık sisteminiz düşükse bu uykuyu denemelisiniz.


Önceki Yazı : İzmir Web Tasarım Yazılım

Sonraki Yazı : Instagram IGTV Özelliğini Duyurdu!