Sitenizde Bulunması Gereken 5 Önemli Şey

Sitenizde Bulunması Gereken 5 Önemli Şey

06 Aralık 2017   Kategori : Genel

Bugün sizlere sitenize giren müşterilerin/ziyaretçilerin mutlaka görmek isteyeceği 5 önemli şeyi listeleyeceğiz. Haydi listeye geçelim.

1. Telefon Numarası

Ziyaretçilerin sizinle iletişime geçebilmesi için sitenizde mutlaka telefon numarası bulunmalı. Telefon numarası hem ziyaretçilerin size duyacağı güveni arttıracaktır, hem de sizinle daha kolay iletişime geçebilmelerini sağlayacaktır.

2. İşyeri Adresi

İşyeri adresini belirtmeniz ziyaretçilerinizin sizi Haritalar uygulamasını kullanarak kolayca bulmasını sağlayacaktır. İş yeri adresinizin açık bir şekilde ve doğru olarak verilmesi Google'de de çabuk yer almanızda yararlı olacaktır.

3. E-mail Adresi & İletişim Formu

Sitenizde e-mail adresinizin ve/veya iletişim formunuzun bulunması, tıpkı telefon numaranız gibi ziyaretçilerinizin sizinle iletişime geçebilmesi için oldukça önemlidir. E-mail adresinizin sitenizde bulunması her ne kadar yararlı olsa da, tespit edildikten sonra spam denilen zararlı veya reklam içeren mailler almanıza da yol açabilecektir.

4. Hakkında Sayfası

Sizi ve yaptığınız işi tanımak isteyen ziyaretçileriniz için Hakkında sayfanızın sitenizde kesinlikle ve kesinlikle bulunması gerekiyor. Hakkında sayfasında kendiniz ve işiniz hakkında bilgiler verebilir, kendinizi tanıtabilirsiniz. Böylece sizinle ilgili bilgi almak isteyen kişiler sizi daha yakından tanıyabileceklerdir.

5. Sosyal Medya Hesapları

Günümzde Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya siteleri bir çok faydalı özellik sunuyor. Sosyal medya hesaplarından da sizi takip etmek isteyen site ziyaretçilerine, sosyal medya hesaplarınızın adreslerini/kullanıcı adlarını paylaşmanız oldukça önemli olacaktır.


Önceki Yazı : Linux Hosting mi? Windows Hosting mi?

Sonraki Yazı : YouTube Hacklendi!