Adil Kullanım Kotası (AKK) Nedir?

Adil Kullanım Kotası (AKK) Nedir?

16 Aralık 2018   Kategori : Nedir?

Adil Kullanım Kotası (AKK) nedir? AKK kalkıyor mu? Adil kullanım kotası fiyatları nedir? AKK Ne zaman kalkacak? Sınırsız AKK fiyat listesi, Türk Telekom, Superonline Fiber, TürkNET sınırsız internet paketleri ve daha fazlası

Adil Kullanım Kotası (AKK): AKK uygulaması, Türkiye Telekominikasyon İletişim Başkanlığı tarafından zorunlu kılınmış bir uygulamadır, en azından şimdilik öyle. Ocak 2019 itibari ile bu zorunluluğun kaldırılıp yerine sadece limitsiz internetin getirilmesi planlanıyor. Normalde bir AKK sınırı olan internette, belirlenen sınır aşıldığı takdirde internetiniz yavaşlardı. Örneğin 24 mbps olan internet paketiniz, AKK'yi aştığınız takdirde 1 veya 3 mbps hızınıza düşürülüyordu. Ancak yeni yılda bu olay kalkıp herhangi bir sınırlama olmaması düşünülüyor. Elbette fiyatlar bundan etkilenecektir.

Önceki yazımızda Adil Kullanım Kotası Kalkıyor Türk Telekom'un yeni yayınlamış olduğu AKK'siz yani limitsiz internet paketlerinin fiyatlarının bulunduğu bir yazı paylaşmıştık; okumadıysanız incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Adil Kullanım Kotası Ne Zaman Kalkacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, adil kullanım kotasının 2019 yılında kaldırılacağını söyledi; herhangi bir süpriz haber olmazsa yeni yıla tüm servis sağlayıcıları sadece limitsiz internet paketleri sunacak.

 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for English -> Turkish...
    
  • Create a new word list...
 • Copy


Önceki Yazı : AKK Kalkıyor! Türk Telekom Kotasız Fiyatlar

Sonraki Yazı : Ziyaretçileri Sitenizde Daha Uzun Süre Tutun!