Sitenizin Değerini Arttırmak

Sitenizin Değerini Arttırmak

04 Şubat 2017   Kategori : Tasarım

Sitenizin Değerini Arttıracak 5 Altın Kural

Bir web siteniz var ve sitenizin beklediğiniz rağbeti görmediğini düşünüyorsanız, sitenizin değerini arttıracak dikkat etmeniz gereken bazı önemli unsurları sizler için listeledik.

 

1- REKLAM

İlk sıraya reklam yazmayı uygun görüyoruz çünkü en etkili yöntemlerden birisidir. Reklam derken afiş-broşür bunları kastetmiyoruz. Google, Facebook, Instagram reklamları gibi reklamlar sitenize ziyaretçi kazandırmak için büyük rol oynuyor. Ancak iş reklamla bitmiyor tabii ki, sitenize girenleri sitenizde tutmamız gerekiyor. Bunu hemen alt başlıkta açalım.

 

2- İÇERİK

Sitemizin içeriklerini daima kendimiz yazmış olalım. Kopyala-yapıştırdan uzak duralım. Düzgün bir dille, Türkçemizi doğru kullanmaya özen gösterelim. Ayrıca içeriğini yazdığımız konuya hakim olup yanlış bilgi vermemeye dikkat edelim. 

 

3- TASARIM

"Önemli olan dış görünüş değil, içi güzel olsun" Evet buna katılıyoruz, sitemizin içi yani içeriği en etkili faktörlerden birisidir. Sitemize giren kişi doğru bilgiye ulaşmalı. Ancak gerçek hayattan farklı olarak sitenizin dış görünüşü yani tasarımı da çok önemli. Göz yormayan, kolay kullanımlı bir site daima artı puan kazandıracaktır.

 

4- BACKLINK

Backlink: site linkinizin, başka sitelerde bulunması diyebiliriz. Backlink almak sitemizin kalitesini arttırmak için önemli bir yöntemdir. Backlink'in birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar yararlı olduğu gibi, zararlı da olabiliyor. Bunu başka bir konumuzda "Backlink ve SEO Önemi" konusunda daha detaylı olarak anlatmaya çalışmıştık. Dilerseniz okuyabilirsiniz.

 

5- KODLAMA

Bu kısım, sitenizi kime yaptırdığınızla ilgili. Web sitenizi bir kere yaptırıp yıllarca kullanacağınızı düşünerek hareket ediniz ve doğru firma ile çalışınız. Çünkü gelişen ve değişen yeni teknolojilere ayak uydurmayan web siteleri Google gibi arama motorları tarafından arka planda kalacaktır. Bunun dışında, sitenize zarar vermek isteyen kötü niyetli insanlar tarafından da Hacklenme olasılığınız yüksek olacaktır.


Önceki Yazı : Başarılı Bir Blog Yazısı İçin Altın Öneriler

Sonraki Yazı : Backlink ve SEO Önemi