Sosyal Medya ve İnternet Sitesi Gücü!

Sosyal Medya ve İnternet Sitesi Gücü!

22 Mart 2019   Kategori : Sosyal Medya

Artık Facebok, Instagram, Twitter gibi hesapları olmayan insan kalmadı diyebiliriz. Bugün 7'den 70'e herkes sosyal medya hesabına sahip. İnternetin bu kadar yayılması ve sosyal medyanın hayatlarımızın bir parçası olmasının iyi ve kötü bir çok yanı bulunmakta. Ancak bu yazıda hayatlarımıza olan iyi veya kötü etkilerini değil, sosyal medyanın siteler üzerindeki gücü hakkında bir yazı paylaşacağız.

Sosyal medya, internet dünyasının en güçlü yönlerinin başında gelmekte. Bugün her evde bilgisayar olmasa bile, en azından akıllı telefon bulunmakta. Evde, işte, yolda... Her yerde elimizde bulunan bu aletler ile birlikte aslında çok büyük bir bilgi paylaşımının içerisindeyiz.

Bir cinayet olayı olduğu zaman hemen bir tweet paylaşarak bunu kınıyoruz, nakil arayan bir hastaya Facebook üzerinden yardımcı oluyoruz... Bu örnekler elbette uzayıp gider ancak bunun dışında sosyal medya sayesinde sitelerimiz daha çok kitleye ulaşıyor. Nasıl mı? Örneğin YouTube üzerinde 20.000 takipçili bir yemek tarifleri paylaştığınız hesabınız var; bu var olan takipçilerinizin sayısını daha arttırmak ve daha geniş kitlerere ulaşmak için bir web sitesi açarak çok kısa bir süre içerisinde Google'de tanınabilirsiniz.

Veya tam tersini düşünelim, bir web siteniz var fakat istediğiniz trafiği elde edemiyorsunuz ve sitenize daha çok kişinin girmesini istiyorsunuz. Hemen sosyal medya hesaplarınız üzerinde paylaşımlar yaparak, etkinlikler, çekilişler, promosyonlar vb. düzenleyerek daha çok kişinin sitenize giriş yapmasına olanak sağlayabilirsiniz. Bir web sitesini tek başına güçlü kabul etmek doğru olmaz, sosyal medya hesapları ve zaman zaman reklamlar ile destekleyerek daha da öne çıkabilirsiniz.

İşte sizler için bir kaç tavsiye:

 

  1. Sitenizin görünen yerlerine sosyal medya hesaplarınızın linklerini yerleştirin

  2. Sosyal medya hesaplarınızın içerisinde web sitenizin linkini görünür bir yere yazdığınızdan emin olunuz

  3. Belli aralıklarla işiniz ve ziyaretçi kitlenize uygun promosyonlar, duyurular, etkinlikler düzenleyerek onların ilgilerini çekin. Böylelikle sizi daima takip etmek isteyeceklerdir

  4. İhmal etmeyin! Daima güncel paylaşımlar yapın ve etkileşimde kalın

  5. Bütçenize uygun, doğru planlanmış reklamlar vererek yeni kişilere ulaşın

 

Sitelerinizin yeterince ziyaretçi kazanmadığını ve sosyal medyanın gücünden nasıl faydalanacağınızı bilmiyorsanız, uzman bir ekipten destek alarak sitenizi daha yukarılara taşıyabilir; daha çok ziyaretçi, daha çok potansiyel müşteri kazanabilirsiniz.

 

 

web sitesi, sosyal medya, sosyal medya hesapları ve ziyaretçi kazanmak. takipçi kazanmak internet sitesi takipçi hit arttırma yolları doğal organik takipçi kazanarak daha çok kişiye ulaşın ve satışlarınızı arttırın. e-ticaret müşteri arttırma eticaret para kaznama google seo üst sıralara çıkma

 


Önceki Yazı : Wikipedia'ya Alternatif Siteler

Sonraki Yazı : Vine Yeni İsmiyle Geri Dönüyor