Amazon Artık Türkiye'de

Amazon Artık Türkiye'de

19 Eylül 2018   Kategori : Haber

E-ticaret devi Amazon, Türkiye pazarında yerini resmen aldı. Amazon.com.tr artık resmi olarak yayına girdiğini bir uzun bir karşılama yazısıyla duyurdu.

Geçen haftalarda teknoloji devi Apple'nin ardından 1 trilyon dolar piyasa değerini geçen Amazon, "Amazon'un kurulduğu 1995 yılından bu yana, Türkiye'deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün Türkiye'deki müşterilerimizin Amazon alışveriş deneyimlerini zenginleştirecek olan Amazon.com.tr'nin açıldığını duyurmanın gururunu yaşıyoruz." ifadeleriyle başlayan bir yazı ile ziyaretçileri karşıladı.

 

Amazon, uzun yıllardır internet üzerinden güvenli alışveriş sağlayan bir internet sitesi. Artık Türkiye'ye de elini uzatmış olmaları, şüphesiz ki diğer e-ticaret sitelerini hareketlendirecek ve yeni taktikler geliştirmesi yoluna sürükleyecektir. Apple’dan sonra en değerli şirket unvanına sahip olan online perakende devi, bu kararı aldıktan uzun bir süre Türkiye’ye resmen geldiklerini belirten ilan vererek Türkiye’deki kullanıcılarını hem çok sevindirdi, hem de çok şaşırttı. Herkes dolar kuru dalgalanmalarından Türkiye’deki faaliyetlerine ilişkin planlarını erteleyebileceklerini konuşuyordu ancak bugün resmi site üzerinden yayınlanan bildiride tam tersi oldu; Amazon, amazon.com.tr adresi üzerinden Türkiye’deki kullanıcılara hizmet vermeye başladı.

Diğer e-ticaret siteleri Amazon ile nasıl baş edecekler, ne gibi stratejiler geliştirecekler bunların hepsi merak konusu; ancak sonucun tüketicelere etkisinin olumlu olacağı şüphesiz bir gerçek. Türkiye’deki tüketiciler, Amazon Alışveriş mobil uygulaması, web sitesi ya da mobil tarayıcılar üzerinden istedikleri zaman, istedikleri yerde güvenli ödeme seçenecekleriyle rahatlıkla alışveriş yapabilecekler. Ayrıca, siparişlerini kolaylıkla takip ederek, diledikleri zaman 7 gün 24 saat müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilecek ve kullanıcı yorumlarını okuyarak arzu ettikleri şekilde büyüyen ürün yelpazesini inceleyebilecekler.”


Önceki Yazı : Sitenizi Google'de Üst Sıralara Taşıyın

Sonraki Yazı : Sitenize İçerik Eklerken Dikkat Etmeniz Gerekenler