Sitenize İçerik Eklerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sitenize İçerik Eklerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

07 Kasım 2018   Kategori : Genel

Sitenize içerik eklerken nelere dikkat etmelisiniz, Google'de sizi üst sıralara çıkartacak içerikleri nasıl yazarsınız? Siteye bir makale/yazı oluştururken önemli püf noktalar nelerdir?

Sitenizin içerikleri en az sitenizin tasarımı kadar önemlidir. Günümüzde bir çok web sitesi hatalı makaleler yazdıkları için Google'de istediği sıralamara ulaşamıyor, rakiplerine göre geride kalıyorlar. Peki nasıl içerikler eklerim ki hem daha çok kişiye ulaşabilirim, hem de arama motorları tarafından tanınabilirim? Yazımızın devamında sizler için derlediğimiz önemli noktalara değindik.

Makalenin devamına geçmeden önce sizlere geçmiş yazılarımızda değinmiş olduğumuz "SEO Nedir?" adlı blog yazısını okumanızı önemle tavsiye ediyoruz; çünkü birazdan sıkça bahsedeceğimiz SEO kelimesini iyice irdelemek gerekmektedir.

 

Günümüzde blog ve benzeri içerik sitelerinin sayısı hızla artmaktadır. Bu da doğal olarak Google üzerinde aranan kelimeler sonucunda size rakip olacak sitelerin sayısı demektir. Peki rakiplerinizin arasından sıyrılıp nasıl kendi içeriklerinizi öne çıkartabilirsiniz?

  1. Acele etmeyin, sabırla yazın.
  2. İçeriklerinizi internetten çalmak yerine kendi cümlelerinizi kurun.
  3. Uzun, karışık cümleler yerine daha anlaşılır ve kısa cümleler kurmaya özen gösterin.
  4. İçeriklerinize uygun görseller ile makalenizi renklendirin.
  5. Sosyal medyayı kullanın! Yazılarınızı sosyal medya platformlarında paylaşarak daha çok kitleye ulaşın.
  6. Yazınıza uygun dikkat çekici bir başlık seçin.
  7. Yazı içeriğinizi en az 300 kelimeden oluşturmaya çalışın.
  8. Farklı sitelerle ilişkiler kurun. Karşılıklı yazılar yazmayı veya linklerinizi paylaşmayı teklif edin.

 

Yukarıda listelemiş olduğumuz her bir başlık sitenize içerik eklerken dikkat etmeniz gereken başlıca tavsiyelerdi. Bunların yanında sitenizin gerek tasarım olarak, gerek yazılım olarak teknik anlamda özellikleri de büyük önem taşımaktadır; eğer profesyonel bir yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim


Önceki Yazı : Amazon Artık Türkiye'de

Sonraki Yazı : AKK Kalkıyor! Türk Telekom Kotasız Fiyatlar