COVID-19 ve E-Ticaret Pazarı

COVID-19 ve E-Ticaret Pazarı

24 Mart 2020   Kategori : Yazılım

Korona virüs (COVID-19 & coronavirus) nedir, Koronavirüs nasıl bulaşır, nasıl korunabiliriz? Kolonya, tuzlu-sirkeli su işe yarar mı? gibi merak edilen sorulara yanıt olarak daha önce bir blog yazısı paylaşmıştık. Hemen tıklayıp inceleyebilirsiniz: Coronavirüs Hakkında Tüm Detaylar

Koronavirüs, hastalıkların insanlığa bir kez daha ne kadar güçlü ve etkili olduğunu gösterdi. Günümüze kadar koronavirüs benzeri bir çok virüs yaşandı, atlatıldı; bugünden sonra da benzer şekilde yeni hastalıklar-virüsler ortaya çıkacaktır. Ancak koronavirüsün bu kadar ses duyurmasının sebebi sadece ölümler değil, uzun zaman sonra tüm dünya ekonomisini sarsacak etkiler yaratmasıydı. İnsanlar Çin'den alışveriş yapmaya bile korkar oldu; yurtdışından alışveriş için kullanılan Aliexpress, Alibaba, Dealexpress gibi önemli siteler birden değer kaybı yaşadı. Bazı ülkelerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi; insanlar temel market ihtiyaçlarını, eczane alışverişlerini bile yapamaz oldu.

Durumun bu kadar ciddi olmasını anlamanın yanında, ülkemize dönelim E-Ticaret'e olan etkilerine göz atalım.

YemekSepeti, BanaBi, Migros SanalMarket gibi siteler sayesinde insanlar market, yemek vb. alışverişini internetten tek bir tıklama ile sipariş vererek yapıyordu zaten; ancak bu tavan yaptı. Yani sokağa çıkmadan, kendilerini virüslerden korumak için oturdukları yerden telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazlarından online-sipariş vererek yapar oldular.

Bu sayede daha önceden internetten alışverişe korkarak bakanlar da, e-ticaret durumuna alıştılar ve kullandılar. Bu süreç sonrasında da Türk insanı, E-ticaret'i daha çok sahiplenip kullanacaklar. Çünkü hiç kullanmayan insanlar bile artık e-ticaret ile tanışmış oldular.

Durum ne kadar kötü olursa olsun, insanlara hizmet bir şekilde devam edecektir. Bu yazıyı okuyanlar içerisinde dükkanı-mağazası olup satış yapan kişiler de elbette vardır ve mevcut durumlardan dolayı sıkıntılar yaşıyor olabilirler. Hiçbir şey için geç olmadığını hatırlatarak, E-ticaret'e adım atmalarının vakti geldiğini hatırlatmak  yanlış olmayacaktır. Siz de firmanıza ait bir E-ticaret sitesi açarak, uzaktan siparişlerinizi yönetebilir ve kazançlarınızı katlayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak ve hemen bir e-ticaret sitesine sahip olabilmek için hemen iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geç


Önceki Yazı : Coronavirüs Hakkında Tüm Detaylar

Sonraki Yazı : Elon Musk'ın çılgın projesi: Neuralink